Marynarki

Dziś są bardzo popularne marynarki i kamizelki z tkanin, które trzymają formę. I, oczywiście, niezastąpiony detal – kurtka. Na tęgich dobrze wyglądają koszule.

Modny teraz rękaw-latarka — ręka nie wydaje się w nim tęgą.

Suknia podkreśla plusy figury. Modelowi suknie z odcinania talią poleca się jednak przy wzroście od 168 cm. Kobieta z tęgim przedramieniem musi nosić ramieniowe nakładki. I ważnie, żeby tkanka nie puszyła się, nie dawała objętości. Im bardziej skomplikowany krój, im więcej pionowych linii – tym lepiej.

Nie kupujcie rzeczy, jeśli już macie podobną (spódnica lub bluza jest prawie taka sama, różnica w kolorze). Moda szybko zmienia się.

Żeby częściej popełnać swoją garderobę, nauczycie się szyć i wiązać.

Odzież i ozdoby warto dopasowywać do sytuacji i do wieku.

Pamiętacie, że odzież musi ukrywać usterki figury (nie wszyscy idealnie są złożone), a nie podkreślać ich.

I ostatnia rada. Nie róbcie z odzieży kult.

Każda dziewczyna utwierdza się w życiu różnie – sprawą, wiedzą, pięknością, modnymi rzeczami lub stylem. Od sportu chudną. Fizyczna aktywność chociaż i przeszkadza nabieraniu zbędnej wagi, lecz w cale nie powoduje jej zrzucenie. Badania pokazały, że fizyczne ćwiczenia bez specjalnej diety nie pomagają zrzucić zbędną wagę. Na żal!!! Należy być jednak realistą w tym pytaniu: żeby pozbyć się 1 kg tłuszczu, należy spalić 8000-9000 kalorii. Nietrudny obrachunek: na 1 km chodzenia traci się 65 kalorii. Żeby w ciągu miesiąca zrzucić 1 kg wagi trzeba przejść 138 km lub dziennie przebiegnąć  4,6 km bez wytchnienia. Bieg z szybkością 8 km na godzinę pomaga pozbyć się 80 kalorii za kilometr, czyli 640 kalorii w ciągu godziny. Wniosek wyciągamy następny: żeby za miesiąc zrzucić 1 kg wagi, trzeba z tą szybkością przebiegać 12,5 godzin. Trochę za dużo, prawda?)