Moda na bieliznę

Jednym z elementów, bez których trudno wyobrazić sobie ubiór w dzisiejszych czasach jest bielizna. Zdecydowanie większość osób czuje się źle, jeżeli z jakiś powodów musi chodzić bez bielizny. Oczywiście są takie osoby, którym to nie przeszkadza, jednak dla większości jest to problematyczne. W dzisiejszym artykule napiszę, co nieco o historii powstania bielizny i o jej postrzeganiu w dawnych czasach.

Zaczniemy od średniowiecza, kiedy to bielizna już zyskała całkiem sporą popularność pośród ludzi. Zapewne, jeżeli pomyślimy o średniowiecznych majtkach to zapewne przed oczami staną nam długie majtochy po kolana, nic bardziej mylnego. Już w średniowieczu majtki były inne dla kobiet i miały podkreślać różnicę pomiędzy płciami. Oczywiście również majtki musiały spełniać funkcję ogrzania ciała. Noszone wówczas majtki nazywane były gibonem, w przeciwieństwie do wcześniejszej mody w gorsetach, gibon nie podkreślał piersi, wręcz je spłaszczając. Dla odmiany jego zadaniem było podkreślenie brzucha, który był uznawany za wzór kobiecości. Obecnie jest podobnie, bielizna jest nieodzownym elementem, który wzbudza pożądanie u kobiet. Różnica pomiędzy bielizną damską i męską jest bardzo zasadnicza i właściwie trudno jest pomylić je pomiędzy sobą.

Wybór bielizny obecnie jest na bardzo wysokim poziomie i generalnie każdy znajdzie cos dla siebie. Średniowiecze możemy ogłosić okresem rozwoju bielizny, był to wręcz złoty wiek dl bieliźniarstwa. Wówczas bieliznę uważano za fetysz. Zwłaszcza bielizna połączona z podwiązkami uznawana była z wyjątkowo seksowną, zresztą chyba niewiele się zmieniło  w tym temacie i nadal taki sposób ubioru jest bardzo seksowny. Oczywiście gusta są bardzo różne jeżeli chodzi o bieliznę, jednak wybór krojów i fasonów nie pozostawia miejsca na błąd. Każdy znajdzie coś idealnego dla siebie czy swojego partnera. Bielizna jest również uważana za bardzo dobry prezent, zwłaszcza dla kobiet, które są naszymi kobietami.