Zabiegi na twarz szczecin

 

zabiegi na twarz szczecinBardzo często słyszymy, że krem należy okresowo zmieniać przez to, że skóra doń przwyczja się, a jego ingredienty aktywne stają się z czasem mniej efektywne albo wykonywać zabiegi na twarz szczecin. Dyrektor z opracowań naukowych Lancome skomentowała to tak: „przeprowadziliśmy mnóstwo badań, które udowadniają absolutnie przeciwne. Pozytywne działanie kremów pojawia się po kilku tygodniach użycia, a po trzech i sześciu miesięcach ich efektywność staje się jeszcze bardziej jawną. Dlatego, jeśli Państwo dobraliście krem, który idealnie zadowalnia potrzeby Państwa skóry, to nie warto go zmieniać. Weźmiemy, na przykład, medykamenty od cukrzycy lub hipertonii. Jeśli dzięki nim stan stabilizował się, to nie oznacza, że trzeba zmieniać leczenie lub całkowicie go wstrzymać”.

Dbając o skórę twarzy nie da się oczyszczać ją przy pomocy jedynie wody. Podobne zdanie istnieje wśród tych przedstawicielek płci pięknej, które nie korzystają z kosmetyki dekoracyjnej. Jednak dla tego, żeby przywrócić skórze czystość i świeżość, samej wody nie wystarczy. Rzecz w skórnym tłuszczu, który produkuje skóra bez względu na to, czy jest na twarzy kosmetyka czy jej niema. A nawet na twarz czystą od kosmetyki lepiej  przylepia się uliczny kurz i brud. Woda jest  wystarczająca dla tego żeby zmyć ich jakościowo, ponieważ źle rozcieńcza tłuzszcze. Po myciu na skórze zostaje cienka błona z tłuszczu i cząsteczek naskórka. Dla tego żeby jej posprzątać, trzeba wykorzystywać oczyszczające kosmetyki, a nie tylko „wodę z kranu”.

Kosmetyka na bazie tłuszczów w cale nie szkodzi skórze. Od wielu lat cały świat prowadzi wojnę z tłuszczami. Ich metodycznie wypędza się z produktów i z organizmó, a teraz również z kosmetyki – pod pretekstem korkowania pór. Zwłaszcza unikają kosmetyki na tłuszczowej podstawie ci co posiadają tłustą i problematyczną skórę. Lecz uczeni uprzedzają – bez niektórych tłuszczów skóra nie może przeżyć, ponieważ organizm nie może produkować ich samodzielnie. Niezastąpione są tłuste kwasy, które są składnikiem tłuszczów i maseł i często wykorzystywane w kosmetyce, jedne z takich. Oni są budowlanym i ochronnym materiałem dla komórek, a poza tym – mają zdolność  gasić na skórze procesy zapalne, od których tak często cierpią osoby z problematyczną skórą. Do tego, namiastki tłuszczów w kosmetyce o wiele silniej korkują skórę, niż same tłuszcze.