Relaks i higiena

Każda z pań marzy po długich i trudnych dniach by zrelaksować się w ciszy i spokoju. Na myśl przychodzi spa, na które zazwyczaj nie ma ani możliwości finansowych, ani czasu. Ale czy spa nie może znaleźć się w naszej łazience. Tak naprawdę możesz sprawić by zamieniła się w miejsce, w którym jak nigdzie indziej odprężysz się po dniu pełnym nerwów, obowiązków i pracy. Przede wszystkim zacznij od muzyki.  W twojej łazience musi pojawić się sprzęt grający z muzyką, która najlepiej na ciebie działa, powinna być to odprężająca muzyka relaksacyjna, spokojna i stonowana, która dogłębnie cię wyciszy. Zapomnij o pracy czy telefonach, na swój relaks wybierz czas, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał, czas, w którym na chwilę możesz zapomnieć o wszystkim.

Poza tym istotnym czynnikiem jest estetyka łazienki. Spraw by wszystko było na swoim miejscu, by nic nie sypało się  z półek, kiedy bierzesz szampon i by nic nie rozpraszało twojej uwagi, dodatkowe nerwy nie są ci potrzebne. Ważnym aspektem jest także zapach. Zakup świeczki zapachowe, bądź po prostu olejki, które sprawią, że w łazience poczujesz swoją ulubioną woń. Wiesz przecież jak zbawienne działanie ma aromaterapia. Jeśli naprawdę pragniesz się zrelaksować powinnaś zdecydować się na gorącą kąpiel, oczywiście masaż mięśni na przemian raz zimną, raz gorącą wodą jest bardzo zdrowy, aczkolwiek nie bardzo pozwala się zrelaksować. Problem polega jednak na tym, że osoby o bardzo suchej skórze nie powinny oddawać się gorącym kąpielom. Jeśli zatem posiadasz właśnie taki typ skóry, dodaj do kąpieli soli mineralnych bądź pielęgnującego płynu.

Musisz pamiętać, że kąpiel nie może trwać dłużej niż pół godziny. Oczywiście złym posunięciem jest także zasypianie w wannie. Do kąpieli używaj kosmetyków, których zapach jest dla ciebie bardzo miły. Pamiętaj, że woń mydła, szamponu czy żelu do kąpieli będzie ci towarzyszyła również po wyjściu z wanny.  Zatem zapomnij o drogich spa, w których nie wszystko jest tak jak byś sobie tego wymarzyła i postaraj się stworzyć spa we własnej łazience, dokładnie takie jakiego pragniesz.