Skóra i włosy

Jakie oznaki mówią o przypilnowanej kobiecie? Po pierwsze, stan jej skóry. Ona powinna być czysta i gładka. Po drugie, idealny manicure – piękne, mocne paznokcie prawidłowej formy. Właśnie te podstawowe elementy żeńskiej piękności umówimy dalej. Każda kobieta troszczy się o swój manicure. Długie, akuratne paznokcie – część wizerunku  i duchowej równowagi. Lecz jeżeli paznokci zaczęli łamać się, należy szybko zareagować. I oto na co trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności:

Dać organizmowi dosyć kalcjum. Dla tego włączycie do swojego żywienia należy włączyć więcej twardego sera, mleka i ryby. Również pożyteczna będę kapusta, krewetki i czarny chleb.

Osłabionym paznokciom pójdzie na korzyść oliwa. 1-2 razy w tygodniu warto ją stosować na skórę rąk i paznokcie. Również sprawdzony środek to sole do kąpieli. Rozpuścicie w ciepłej wodzie łyżkę morskiej lub oceanicznej soli i 20 minut potrzymacie ręce.

Przyznajcie się, że zawsze marzyliście o tym, żeby wasza skóra była idealnie gładka i nie wymagała szczególnego podejścia. W rzeczywistości tego po prostu nie może być. Przecież jak tylko w waszym organizmie coś nie tak, właśnie skóra sygnalizuje o tym. Jednak w Państwa  siłach przybliżyć się do doskonałości. Należy tylko znać kilka sekretów:

Najważniejszy element dla komórek skóry – to woda. Jej niedosyt w organizmie koniecznie odwróci się mdłym kolorem twarzy. Weźcie za regułę pić niemniej dwóch litrów wody na dzień. Jeszcze jedna ważna przyczyna kryje się w stanie jelitowej mikroflory. Naruszenie jej bilansu może powodować nieprawidłowe żywienie. A to obowiązkowo ukaże się na skórze. Dla  uniknięcia takiego problemu, warto przejść kurs probiotyków. Oni zawierają kompleks pożytecznych bakterii, normalizacyjnych mikroflorę jelit.

Weź za regułę nie umywać się wodą z kranu. Lepiej wykorzystywać gotowaną, mineralną wodę lub specjalne środki oczyszczenia skóry. Dwa razy dziennie korzystaj z nawilżających kremów, nie dawaj skórze przeschnąć. Nigdy nie kładź się sypiać w makijażu! I wybierając środki kosmetyczne, pamiętaj o optymalnym dopasowaniu do twojego typu skóry.