Tkanki dla bielizny

Bielizna – jak ulubiony mężczyzna, który cały dzień dotyka się do waszego ciała. Dlatego przy wyborze tkanki i materiałów, przede wszystkim, warto uwzględnić sezon i modę. Jedwabną bieliznę lepiej nosić w ciepłą porę roku, a bawełna uniwersalna dla jakiegokolwiek sezonu. W ostatnim czasie nawet bielizna z sztucznych materiałów wewnętrzna część biustonosza i majtek uszyta z naturalnej bawełny, co stwarza dodatkowy komfort.

Należy również okazać uprzejmość właściwościom tej odzieży, pod którą będziecie nosiły swoją bieliznę. Na przykład, pod obcisły trykotaż niekoniecznie zakładać koronkową bieliznę, najlepiej podejdą komplety, wykonane z cienkiej, elastycznej i gładkiej tkaniny. Komfort zależy i od fasonu  wyrobu. Im więcej detali zawiera bielizna, tym wygodniej ona siedzi na ciele, powtarzając wszystkie jego ruchy. Istnieją modele, które zawierają do 47 detali.

Bielizna z naturalnego jedwabiu uchodzi za najbardziej elegancką i najdroższą. Ono dobrze przepuszcza powietrze i zachowuje ciepło. Lecz naturalny jedwab – taka sama rzadkość, jak naturalna blondynka. Bawełna i sierść też są naturalnymi materiałami. Z syntetycznych dodatków dla żeńskiego ciała najbardziej nieszkodliwe są lajkra lub poliamid, które nadają tkaninie elastyczności.

Niektóre marki włoskiej bielizny zawierają kapsule aloesu Wera, co ma pozytywny wpływ na żeńskie ciało, pozwala mu lepiej oddychać. Poza tym, takie wyroby hipoalergiczne. Istnieją tkaniny które zawierają bambusowe włókna, które skutecznie niszczą zapachy.

Dziś pikiem popularności jest styl „retro”, czyli obecność przeróżnych żółtawych i cienkich faktur koronek, falban, kokard. Ogromną popularnością cieszą się sztucznie zastarzałe tkaniny, które stwarzają efekt bielizny z garderoby babci. Znów powraca do mody aksamit. W zasadzie ten materiał jest wykorzystywany dla modeli z taśmami i koronką. Dziewczyna w stylu „retro” wydaje się delikatnejsza i bardziej romantyczna”.