Cellulitem a moda

Bez wątpienia cellulit, inaczej skórka pomarańczowa, jest jednym z najbardziej nielubianych przez kobiety schorzeń. Jest wynikiem statycznego trybu życia, do którego jesteśmy zmuszone siedząc przez długie godziny w biurze czy szkole. Stosowanie kremów jest oczywiście korzystne, ale także drogie, na profesjonalne masaże czy laserowe usuwanie niedoskonałości nie każda z nas również ma pieniądze. Istnieje jednak sposób, który jest absolutnie wolny od kosztów, a co najważniejsze możesz wykorzystać go bez niczyjej pomocy. Jest to masaż który możesz wykonać całkowici sama, z tego też względu dotyczy on przede wszystkim niedoskonałości, które lubią tworzyć się w obrębie brzucha. Masaż ten nie tylko sprawi, że twój brzuch będzie estetyczniej wyglądał, ale także polepszy perystaltykę twoich jelit. Masaż wykonujesz leżąc na plecach, z ugiętymi w kolanach nogami. Głowa powinna leżeć płasko, a pod nogi należy podłożyć poduszkę albo zwinięty koc. Masaż zaczynamy od delikatnych ruchów. Połóż dłonie przy dolnych żebrach, a kciuki ułóż koło siebie. Pępek powinien znajdować się pomiędzy palcami wskazującymi. Ruch musi prowadzić wzdłuż łuków żebrowych, aż do boków ciała. Tego typu rozcieranie musi być wykonywane lekko ponieważ jest dopiero wprowadzeniem do masażu. W dalszej kolejności te same czynności wykonujemy w dolnej partii brzucha, pępek natomiast znajdować się powinien między kciukami.

W kolejnym etapie siła nacisku twoich dłoni musi być większa, powtórz poprzednie etapy z mocniejszym naciskiem. Kolejnym ruchem jest ruch spiralny. Jedną ręką, puszkami palców, poniżej pępka delikatnie i powoli wykonujemy koliste ruchy, zgodne z ruchem wskazówek. Ruch ten musi odbywać się na całym brzuchu. Następnie czekają nas koliste ruchy wykonywane oburącz, wykonujemy te ruchy tak jak w przypadku pierwszych wprowadzających. Z tą różnicą, że tym razem wykonujemy rękoma delikatne kółka, sprawiając by jedno zachodziło na drugie. Na koniec oburącz ugniatamy brzuch, od pępka do boków.

Fałka skóry musimy złapać obiema rękoma między kciuk a resztę palców, przesuwając jedną rękę do góry, a druga do dołu. W dalszej kolejność każdy ruch musi być wykonywany dalej od pępka. Tego typu masaż można wykonywać samemu, a co najważniejsze pomaga on zmagać się z cellulitem skutecznie i bezpłatnie.