Modelak a sport

Droga do piękności przez sport

Żeby brzuch był płaski, nie koniecznie robienie brzuszek. Chociaż brzuszne mięśnie i podtrzymują brzuch, po to, żeby on był płaski, nie koniecznie robienie brzuszek. Warto ok poświęcić szczególną uwagę i mięśniom bioder, ponieważ właśnie oni szczelnie oblegają podbrzusze i brzuszne mięśnie. Jak zmusić ich pracować? Należy oddać przewagę szybkiemu chodzeniu lub chodzeniu w wodzie. Bardzo ważno wykonywać wszystkie ruchy poprawnie, inaczej można wywołać różne choroby, typu bólów w poprzeku.

Sport ma wpływnie tylko na mięśnie. Wcale nie. On również pozwala walczyć z osteoporozą. Przecież kiedy mięśnie są sprężyste i szczelnie oblegają kości, ostatnie z kolei też stają się mocniejsze. Jeśli ktoś ma kruche kości, to konieczne poprawne dobrnie  wysiłki fizycznych ćwiczeń, odrzucając, zazwyczaj, sport z ryzykem traum albo spadków (konny, alpinistyczny). Również lepiej wykluczyć ćwiczenia ze skokami.

W siłowni kobieta w cale nie stanie się bodibilderem. Większość kobiet nie ma ani dla tego dostatecznej siły, ani dostatecznej ilości hormonów (zwłaszcza testosterony), żeby rozwinąć dużą masę mięśniową. Poziom testosterony u większości kobiet stanowi nie więcej niż dziesiąta części poziomu w porównywaniu do mężczyzn. Treningi na trenażerach, fitness lub aerobik  pomagają tylko umocnić mięśnie ciała. Nie zażywając  specjalnych preparatów kobieta nigdy nie stanie się podobną do sztangisty.

Także jedno zajęcie sportem w cale nie jest lepsze, niżeli żadnego. Chodzenie, bieganie, pływanie.. Wszystkie ćwiczenia fizyczne są dobre dla organizmu. Lecz jeśli są one wykonywane regularnie. I nie myślcie, że uczestnictwo w jednym meczu piłkarskim, który omawia się latami, będzie pożyteczne dla waszego organizmu lub chociażby przejdzie bez szkody dla waszego zdrowia. To może sprawić straty mięśniom i nawet sercu. Dlatego, żeby zajęcia były pożyteczne, wykonujcie ćwiczenia regularnie.