Pielęgnacja włosów.

Włosy są elementem, który ma duży wpływ na to jak widza nas ludzie. Muszą być zadbane i mocne. Każda fryzura zmienia naszą twarz, zatem musimy ostrożnie je dobierać. Najważniejsze jednak by pielęgnacja włosów była odpowiednia. Przede wszystkim włosy muszą być chronione przed słońcem. Jasne jest, że jego działanie jest dla włosów niekorzystne, wysusza je, a zarazem niszczy, kolor włosów blaknie, a cała fryzura staje się sucha i matowa. W ciągu lata, najlepiej jest zatem używać kosmetyków do włosów z filtrami UV.

Różnorodne szampony, odżywki, maseczki i tym podobne produkty są dostępne właśnie z filtrami. Zabezpieczają one zarówno skórę głowy jak i włosy przed negatywnym działaniem promieni. Musisz również pamiętać by po wyjściu z basenu, bądź w czasie wakacji z morza, dokładnie umyć włosy. Chlorowana oraz słona woda bardzo je niszczą. W sklepach łatwo można znaleźć maseczki regenerujące, które mają za zadanie odżywiać włosy zniszczone przez słońcem. Tego typu kosmetyki powinno stosować się raz w tygodniu. W ciągu lata, kiedy jesteśmy narażeni na działanie wysokich temperatur i słońca należy często myć włosy, nawet kilka razy dziennie. Czym bardziej zadbane włosy tym lepiej się prezentują.

Ich powierzchnia jest gładka, co sprawia, że lśnią, odbijając światło. Aby umożliwić włosom odbijanie się od nich światła można stosować różnorodne preparaty, maseczki i spraye, których głównym celem jest właśnie nadanie włosom blasku. Jednak jeśli pragniemy zadziałać na włosy naturalnie, musimy poświęcić im wiele uwagi. Najlepszym sposobem na połysk włosów jest po myciu spłukanie ich zimną wodą. Ta czynność zamyka łuski włosów, a całość staje się gładka i delikatna. Jeśli jesteś blondynką, po umyciu włosów możesz polać je sokiem z cytryny i pozostawić tak na 20 minut, a następnie spłukać, taki zabieg odżywia je i nadaje blasku. W osiąganiu blasku fryzury pomaga także ole rycynowy, który przy okazji przyciemnia włosy, można również płukać włosy piwem lub nakładać na nie maseczkę z żółtek jaj.