Uroda i kosmetyki

Każda z pań chce wyglądać pięknie. Z tego też względu spędzamy w łazience dużo czasu przed każdym wyjściem. Nasza fryzura musi być idealna, a makijaż jak najbardziej dokładny. Chętnie zaglądamy do magazynów, które umożliwiają nam znalezienie coraz to nowych pomysłów na make-up. Na każdą porę roku poszukujemy innego makijażu. Pragniemy by odzwierciedlał nasz charakter, nasze samopoczucie, a zarazem pasował do danej okazji, stroju i oczywiście trendów. Na dzień dzisiejszy jesień 2010 stoi pod znakiem minimalizmu. Większość stylistów prezentuje bardzo prosty i standardowy makijaż. Lekko pogrubione rzęsy, podkreślone usta i na tym koniec. Tego typu makijaż, ma jedynie prezentować zadbaną kobietę, a nie masę kosmetyków. Wielu jednak pragnie świeżosci, nowoczesnych wzorów i połączeń, dlatego też włączają w makijaż coraz to nowe idee. Niektórzy zatem do modnego minimalizmu dodają ekspresję, inni kolory. Bardzo na topie są kolorowe kreski na powiekach. Czym bardziej jaskrawe, tym bardziej modne, byle w minimalnym stopniu, cieniutkie, delikatne i bardzo kolorowe.

Może nie do końca odpowiednie do biura czy urzędu, ale jak najbardziej odpowiedni na co dzień, dla osób, które prowadzą mnie oficjalny tryb życia. Poza tym wśród trendów znaleźć można makijaż rozmazany. Oczy malowane są tak jakby tusz z rzęs rozmazał się na boki. Powieki są w niewielkim stopniu ubrudzone, a całość wygląda bardzo odważnie. Propozycja ta zdaje się być odpowiedzią na potrzeby pań o bardzo wyrafinowanych gustach. Pewna doza oryginalności odpowiada nie każdej kobiecie. Na co dzień jednak sprawdza się bardzo minimalizm makijażu urozmaicony delikatnym brokatem. Delikatne kreski na powiekach, które lekko migoczą sprawdzają się na każdą okazję, a co najważniejsze pasją do każdego stroju. Na koniec warto również wspomnieć o odważniejszych, choć nadal odpowiednich na każdą okazję, propozycjach, które bardzo podkreślają oko.

I tak na przykład powieki można pomalować na bardzo ciemny kolor, najlepiej grafitowy bądź nawet czarny, ważne jest jednak by używać do tego cieni, nie tuszu, a górną część, lekko pod brwiami urozmaicić awangardowymi, cieniami kolorowymi, na przykład różowym czy pomarańczowym. Taki makijaż podkreśla oczy i rozświetla twarz nadając jej bardzo pozytywnego charakteru.